Biała kuchnia to bardzo stylowe i spektakularne rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem od kilku sezonów. Pomieszczenie zaaranżowane w ten sposób wygląda na bardziej przestronne i eleganckie. Aby jednak nie było zbyt jednolite i stało się ciekawsze, warto wiedzieć jakie dodatki sprawdzą się najlepiej w takim pomieszczeniu.

Dlaczego ludzie tak chętnie decydują się na urządzenie białej kuchni?

Inwestorzy od wielu sezonów decydują się na urządzenie kuchni w kolorze białym. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest niezwykle uniwersalne. Biała kuchnia pasuje do wielu stylów: zarówno minimalistycznego, nowoczesnego jak i rustykalnego itd. Decydując się na taką kuchnię, bardzo szybko można zmienić swój zamysł i postawić na nowe dodatki, które znacznie odmienić charakter pomieszczenia.

Biała kuchnia jest także bardzo przestronna. Sprawia ona, że małe wnętrza wyglądają na większe i bardziej przestronne. Kolor ten nadaje także lekkości. Dzięki niemu pomieszczenie staje się bardziej eleganckie i stylowe, a także schludne.

Biel to kolor, który nie wychodzi z mody. Dlatego stawiając na tak urządzona kuchnię, można mieć pewność, że przez kolejne lata będzie ona wciąż atrakcyjna.

Jakie dodatki można wykorzystać w białej kuchni?

Biały kolor świetnie będzie się komponował z najróżniejszymi dodatkami. Możliwości jest naprawdę wiele. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie akcesoriów kuchennych, podłóg, dekoracji czy nawet blatów w innym kolorze.

Zestawienie bieli i drewna

Decydując się na białą kuchnię, warto pamiętać o tym, że szczególnie strakcyjnie będzie się ona prezentowała z drewnianymi dodatkami. Takie połączenie dodaje uroku, a także sprawia, że pomieszczenie jest bardziej przytulne.

Stawiając na drewno, można m.in. wybrać drewnianą podłogę, drewnianą obudowę szafek czy blaty kuchenne. Jednak trzeba pamiętać, że w tym celu dobrze jest wykorzystać tylko surowce najlepszej jakości, ponieważ kuchnia to pomieszczenie wystawione na działanie różnych szkodliwych czynników. Wszystkie drewniane elementy, powinny być trwałe i dobre jakościowo.

Czerń i biel

Miłośnicy bardzo eleganckich aranżacji, mogą postawić na połączenie bieli i czerni. Te przeciwieństwa bardzo dobrze się uzupełniają i że sobą współgrają tworząc naprawdę niebanalne aranżacje.

Dzięki połączeniu bieli i czerni można sprawić, że pomieszczenie będzie się prezentowało bardziej estetycznie i atrakcyjnie. Niektóre meble do zabudowy kuchennej w kolorze białym posiada dodatki czarne np. w postaci klamek. Prezentuje się to naprawdę ciekawie!

Idealne dekoracje białej kuchni

Białą kuchnię można także ożywić poprzez dobrze dobrane dekoracje. Dobrze jest postawić na parapecie doniczki z ziołami. Świeże rośliny, bardzo dobrze się prezentują na tle bieli. Na jednej z wolnych ścian można np. powiesić w ramkach zdjęcia z wakacji czy wybrane plakaty.

Bardzo dobrym dodatkiem dekoracyjnym są także różnego typu materiały. Z łatwością można dobrać siedziska krzeseł kuchennych w dowolnym kolorze lub nawet wzorze, a także pasujące do tego zasłony, ścieki i obrusiki.

Interesującymi detalami, które będą świetnie pasowały do białej kuchni i dodatkowo ją ożywią są atrakcyjne wizaulnie słoiki na przyprawy, a także naczynia drewniane lub ceramiczne w różnych kolorach. Można w nich przechowywać np. owoce.

Dobierając dekoracje do białej kuchni, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby wszystkie elementy były w podobnej palecie kolorystycznej.

Sprzęt AGD

Urządzając białą kuchnię, trzeba także dobrać sprzęt AGD w odpowiednim kolorze. Świetnie sprawdzi się np. czarna, granatowa czy czerwona lodówka. Taki kontrast da bardzo dobry efekt.

W ofercie wielu producentów można znaleźć sprzęty AGD w naprawdę różnych barwach. Warto jednak zaznaczyć, że duże sprzęty w nietypowych kolorach, mogą się po czasie okazać niepraktyczne. Dlatego duo lepszym pomysłem na pomysłem jest przemycenie koloru poprzez mniejsze sprzęty np. mikrofalówkę, ekspres do kawy czy robót kuchenny. Oczywiście wszystkie te urządzenia powinny mieć jednakowy kolor.

Urządzając białą kuchnię, warto zdecydować się na wykorzystanie dodatków, które ożywią pomieszczenie, ale będą do niego dobrze pasować i stworzą wyjątkowy efekt. Mogą to być praktyczne przedmioty służące na co dzień w kuchni. tekstylia czy różnorakie dodatki. Biała kuchnia daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne.