Chcesz dowiedzieć się jak wyczyścić białe buty? Białe buty sprawdzają się w każdej stylizacji. Śnieżnobiały kolor przyciąga uwagę oraz zainteresowanie kobiet i mężczyzn w każdej kategorii wiekowej. Niestety, cechą charakterystyczną białego obuwia jest skłonność do zabrudzeń, które stają bardzo widoczne podczas codziennego użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, jeśli interesuje Cię jak wyczyścić białe buty i cieszyć się ich niezwykłym wyglądem.

 

Brudne buty nigdy nie będą atutem dobrej stylizacji. Dlatego bardzo ważnym jest, aby dbać o ich czystość oraz pielęgnację. Właściciele białych skórzanych lub zamszowych sneakersów, czy białych trampek nie muszą obawiać się powstających na obuwiu zanieczyszczeń. Istnieje co najmniej kilkanaście sposobów na to, aby pozbyć się powstających śladów użytkowania. Czasem wystarczy poświęcić zaledwie chwilę, aby powstałe zanieczyszczenia zostały wyłącznie wspomnieniem.

Czym czyścić białe buty?

Każdy rodzaj obuwia cechuje się innymi wymaganiami dotyczącymi czystości. Większość butów można wyczyścić domowymi sposobami. Jeśli zbyt obawiamy się o wygląd i pielęgnację butów warto sięgnąć po profesjonalne środki dostępne w każdym sklepie obuwniczym. Często stosowaną metodą jest również oddawanie butów do pralni chemicznej. Nie jest to jednak konieczne jeśli wolimy bardziej oszczędne metody.

Jak wyczyścić białe buty domowymi sposobami?

Domowe sposoby są często wybieraną metodą w walce z zabrudzeniami. Najczęściej dotyczą one zastosowania profesjonalnych środków czyszcząco-pielęgnujących. Jednak tradycyjne metody takie jak pranie, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń oraz sok z cytryny również mogą przynieść spektakularne efekty.

Profesjonalne środki

Czasem warto przeznaczyć pewną część oszczędności na zakup profesjonalnych środków czyszczących. Większość dostępnych na rynku produktów, nie tylko czyści ale również pielęgnuje zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną część buta. Dodatkowym atutem wykorzystania profesjonalnych środków jest zabezpieczenie obuwia przed powstawaniem nowych zabrudzeń. Warto rozważyć zakup profesjonalnych środków chociażby w celach pielęgnacyjnych takich jak impregnaty, pasty lub woski do obuwia.

Czy buty można wyprać w pralce?

Jednym z najpopularniejszych sposobów czyszczenia białych butów jest ich pranie w pralce. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna o ile stosujemy się do instrukcji zawartych na etykiecie. Należy pamiętać, aby temperatura prania nie była zbyt wysoka. Powinna ona wynosić około 30-40 stopni Celsjusza. Odpowiedni dobór proszku do prania oraz programu, pozwoli na uzyskanie przez buty nowego, olśniewającego wyglądu. Pranie butów jest zalecane w szczególności obuwia codziennego, aby zapewnić zarówno czysty wygląd oraz higienę.

Soda oczyszczona jako sposób na zabrudzone obuwie

Obuwie wykonane z materiału może być kłopotliwe w zakresie zachowania czystości. Na szczęście istnieje na to prosty i nie skomplikowany sposób w postaci sody oczyszczonej. Wszystko czego potrzebujemy to około 150 ml wody oraz 3 łyżeczki sody oczyszczonej. Należy dokładnie wymieszać te dwa składniki, aby uzyskać jednolity roztwór, który następnie nanosimy na buty za pomocą ściereczki. Delikatnie przecieramy obuwie do uzyskania zadowalającego efektu.

Jak wyczyścić białe buty pastą do zębów?

Pasta do zębów sprawdzi się idealnie w przypadku żółtych plam. Na samym początku należy delikatnie zwilżyć zabrudzoną powierzchnię, następnie nakładamy niewielką ilość pasty do zębów. Przy tej metodzie można wykorzystać delikatną szczoteczkę. Zaaplikowaną pastę do zębów należy pozostawić na butach przez kilka minut, a następnie zmyć ją pod bieżącą wodą.

Płyn do mycia naczyń

Wyszorować zabrudzenia można również przy wykorzystaniu płynu do mycia naczyń. Jest on szczególnie przydatny podczas zabrudzeń na podeszwach oraz tłustych plam. Za pomocą wilgotnej gąbeczki lub szmatki, nanosimy niewielką ilość płynu do mycia naczyń na buty i delikatnie je przecieramy, tak aby uzyskać zadowalający efekt.

Sok z cytryny

Mało znaną, aczkolwiek skuteczną metodą podczas czyszczenia białych butów okazuje się być sok z cytryny. Jest on szczególnie przydatny podczas odnawiania wyglądu skórzanych oraz zamszowych butów. Wystarczy wymieszać kilka łyżek soku z cytryny z ciepłą wodą i nanieść roztwór za pomocą wilgotnej ściereczki na zamsz lub skórę.

 

Białe buty niezwykle szybko się brudzą, ale dzięki odpowiedniej wiedzy można w prosty sposób pozbyć się zabrudzeń. Czyszczenie białych butów nie musi być skomplikowane, ani drogie. W większości zabrudzeń wystarczą domowe, sprawdzone sposoby. Warto pamiętać, aby czyszcząc białe buty nie zapominać o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku butów skórzanych oraz butów wykonanych z zamszu.